Maciej Pominkiewicz

[foto-sprawny.pl]


Menu
Velo Baltica 2021

Fotografia

adresy: foto-sprawny.pl lub 4fok.pl/fotografia


Galerie:


Rok 2022 plany i wyzwania fotograficzne:Uruchomienie domowego studia fotograficznego

aktualizacja: 22.01.22

Początki są zawsze trudniejsze, tym razem ze względu na braki w wiedzy i doświadczeniu. Ale to przecież drobne przeszkody ;). Również zarządzanie budżetem wymaga odrobiny rozsądku ;(.

Ale bez trudności nie ma zabawy :)

Mam już:

Plany:Dodanie do galerii „Świat z okna” ujęć księżyca w pełni

noc 19/20.01.22

Ustawienia aparatu: iso 100, f 8-16, czas 1/30

Pierwsze podejście zrealizowane. Na kolejne jeszcze się nie zdecydowałem, ale waham się i myślę. Głównym wyzwaniem kolejnego podejścia, byłby dostęp do obiektywu tele, dużego tele ;)

Realizując fotografie księżyca warto uwzględnić: Miejsce i scenę. Fazę, czas wschodu i zachodu księżyca. Optymalne położenie księżyca do fotografowania to podobno 30-45 stopni nad horyzontem.

Dodatkowo:


Fotografia jest dla mnie sztuką, podobnie jak malarstwo jest sposóbem na zatrzymanie ulotnych chwili. Dostrzeżenie jakiegoś szczegółu lub sceny i uchwycenie go w niepowtarzalnej perspektywie - miejsca, czasu i światła.

Świat osoby niepełnosprawnej jest na tyle ograniczony, na ile ona sama mu na to pozwala. Moja przygoda z fotografią zaczęła się na przełomie późnej jesieni i zimy. Dlatego zaczynam ją od tego, co mogę zobaczyć w domu lub przez okno. Powoli, poznaję również podstawy fotografii i sprzęt (który, nie tylko jakością potrafi zaskoczyć i zmusić do zawężenia planowanych prac ;(.

Zaczynam z obiektywem 50mm f/1.8 i niewielką lustrzanką cyfrową Canon EOS 250D. Z ogniskową 1.6 x ogniskowa obiektywu daje nam 80. Wydaje mi się, że będzie to idealny zestaw na fotografię miejską, co przetestuję na wiosnę, podczas pierwszych wycieczek rowerowych :).

A o jasnych obiektywach szerokokątnych i teleobiektywach, na razie czytam i fantazjuje ;).

      Wróć na początek strony

Sponsorzy

Czekamy na
Was :)


Patronat

Lecznica Rowerów

sitemap